czwartek, 22 sierpnia 2013

Uzależnienie od cukru. Kolejne wskazówki jak zmniejszyć ilość spożywanego cukruak zmniejszyć ilość zjadanych słodyczy?


Dziś kontynuacja posta " Uzależnienie od cukrnu". Tak więc przedstawiam kolejne porady i wskazówki, które pomogą Wam zmniejszyć spożycie cukru i ilość zjadanych słodyczy.

6. Zdrowe śniadanie to podstawa diety

Zaczynając swój dzień od śniadania bogatego w białko i  błonnik  utrzymacie stabilny poziom cukru we krwi przez resztę dnia.  Jest to istotne do tego by nie odczuwać silnej potrzeby na słodkie w ​​ciągu dnia. Oba wymienione przeze mnie składniki odżywcze spowolniają trawienia i wypełnią Was tak, że z mniejszym prawdopodobieństwem sięgniecie po pączka lub drożdżówkę na porannym spotkaniu w biurze.

Jedzcie śniadania! Nie ważne jak wcześnie rano wstajecie, nie ważne ile macie do zrobienia i nie ważne, że, nie jesteście głodni - pamiętajcie, aby zawsze rano coś zjeść. Spowoduje to rozpoczęcie dnia z dużą dwakę energii i stabilny nastrój przez resztę dnia.


7. Nie dajcie się nabrać na tzw "zdrowe" cukry, i inne tzw produkty fit, dietetyczne, 0% tłuszczu

To, że produkt jest oznakowany jako "organiczny" lub "całkowicie naturalny" nie sprawia, że ​​jest zdrowy lub o niskiej zawartości cukru. Liczne badania wykazały, że konsumenci dużo częściej lekceważą treści etykiet na opkaowaniach, wierząć w  zdrowotność żywności oznaczanej jako organiczna, fit, itd.To  ostatecznie prowadzi do spożywania większej ilości kalorii i cukru niż spożyliby gdyby żywnością nie miała tej magicznej etykiety!
Pączek jest pączkiem, ciastko jest ciastkiem i zawierają mnóstwo pustych kalorii i cukru I nieważne czy to ekologiczne, w pełni naturalne, czy też nie.
Uważajcie też na zdrowo brzmiące synonimy cukru jak  sok z trzciny cukrowej, nektar z agawy, syrop z brązowego ryżu. Niektórzy producenci żywności wykorzystują te składniki by oszukać konsumentów I skłanić ich do myślenia, że taki produkt zawiera mniej cukru.




8. Czytajcie etykiety i sprawdzajcie zawartość cukru w produktach

Pamiętajmy aby czytać etykiety wszystkich produktów i szukać dodatku cukrów w panelu składników. Szukajcie nie tylko słowa cukier ale także syropu glukozowo-fruktozowego. Patrzcie czy są też inne dodatki tj. cukier trzcinowy, cukier buraczany, syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy.
Inne źródła cukru ukryte są też często za naukowo brzmiącymi nazwami, takimi jak glukoza, disacharyd. Naturalnie brzmiące składniki, takie jak miód, melasa i cukier kokosowy, wciąż liczą się jako cukier.
I cokolwiek, co kończy-ol-sorbitol, ksylitol, mannitol, jest alkoholem cukrowym, który może być trudny do strawienia.
Sztuczne substancje słodzące (aspartam, stevia, splenda) mogą również znajdować się na etykiecie składników; choć ich udział kalorii i cukrów jest znikomy, badania wykazują, że mogą przyczynić się do przyrostu masy ciała bardziej niż zwykły cukier poprzez pobudzanie apetytu i zwiększenie łaknienia na  cukier. 



9. Zmniejszajcie ilość cukru, który podawany jest w przepisach kulinarnych 

Eksperymentujcie z przepisami kulinarnymi. Zredukujcie o  ¼ do ilość cukru podawaną w recepturze. Według mnie większość przepisów na ciasta ma zbyt dużo cukru i są one później zbyt słodkie. Można natomiast zwiekszyć ilość innych składników, takich jak wanilia, cynamon i gałka muszkatołowa (są bogate w antyoksydanty!).

10.  Uważajcie na napoje

Wszystkie napoje gazowane to bomby cukrowe, ale i inne napoje  w tym uważane za zdrowe soki mogą zawierać kilkadziesiąt gramów cukru . Mrożona herbata na ogół postrzegana jako zdrowa ma strasznie dużą zawartość cukru, kórą łatwo przeoczyć.
I pamietajcie też o koktajlach oraz drinkach. Kuszące pięknymi kolorami, ozdobnymi słomkami są podwójnie niebezpieczne, ponieważ nasz organizm daje priorytet metabolizmowi alkoholu, przez co metabolizm cukru jest jeszcze mniejszy.






Źródło: http://weheartit.com


Źródło: http://weheartit.com
A czy Wy macie jakieś spooby, by ograniczyć cukier w codziennym menu? Czekam na Wasze sposoby.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...